ÖNEMLİ NOT: Shortcuts programının yeni versiyonu çıktı.  İsmi Links. Yardımcı Programlar Kısmından indirebilirsiniz. 

Shortcuts

Bilgisayarda en önemli konu istenen dosyaya ulaşmaktır. ABD'de bir ofis çalışanın yıllık ortalama mesaisinin %40'ı daha önce kaydettiği bir dosyayı aramakla geçiyor. Dikkat ederseniz biz de sürekli daha önce kaydettiğimiz dosya ve klasörleri aramakla zaman harcarız.

İşte Shortcuts programı öncelikle bu temel probleme bir çözüm getiriyor. Ancak bunun yanında pratikliği ve hızı amaçlayan başka özellikleri de var.

Programın Genel Özellikleri

  • Dosya, klasör,program ve web kısayolları oluştur ve bunlara direk ulaş
  • Masaüstüne, İndirilenler klasörüne direk ulaş.
  • Paint, Hesap Makinası, Komut Konsolu, Network Adaptörleri, Ekran Kaydedici uygulamalarına direk ulaş
  • Programlar, Yönetimsel Araçlar, Aygıt Yöneticisi gibi Windows uygulamalarına sağ tuşla direk ulaş
  • Sistem bilgisi göster ve kaydet
  • Döviz kurları anlık bilgisine TCMB'den ulaş ve döviz kurlarını dönüştür.

Görev çubuğunda çalışan programa sürükleyip üstüne bırakarak veya sağ tuş kullanarak çok kullandığınız klasör, dosya veya web sitelerini ekliyorsunuz. Daha sonra görev çubuğunda Shortcuts ikonuna tıklayınca yukarıda resimde görüldüğü şekilde programın ana penceresi açılıyor. Listeden tıklayarak hedefe ulaşıyorsunuz. 

Yukarıda Programlara ulaşma örneği görülüyor. Benzer şekilde Aygıt Yöneticisi, Disk Yöneticisi vb. çok kullanılan Windows uygulamalarına da ulaşabilirsiniz.

Kur çevirici, Shortcuts'ın en faydalı özelliklerinden biri olsa gerek. TCMB'den anlık aldığı kurları göstermenin yanında, kurları birbirine dönüştürüyor. KDV ve toplam hesabını da yapması özellikle alış satış işleriyle uğraşanlar için biçilmiş kaftan.

Çokları kod yazabilir. Çok azı organize olup bir ürün çıkarabilir. Daha da azı onu yaşatabilir.


© Copyright 2017

Admin Panel